Kategorie

Prezent


Przy każdym zamówieniu
otrzymujecie 
w prezencie 
imienne naklejki na książki 

 

Nasza oferta

Dwory Małopolski historia i współczesność. Tom II

Wydawnictwo: Graf_ika
Autor: Marzanna Raińska
Dostępność:
Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
98,00 zł

Oprawa: twarda, Format: cm, Stron: 450, 2014 r.

 

To kolejna publikacja dotycząca architektury dworskiej na terenie Małopolski - książka o charakterze popularno-naukowym, będąca pewnego rodzaju połączeniem wydawnictwa albumowego (książka zawiera około 2000 zdjęć) z przewodnikiem po dworach, ukazującym historię poszczególnych obiektów. W porównaniu z "Dworami Małopolski w fotografii archiwalnej", obecna publikacja dotyczy głównie stanu obecnego, co sprawia, że obie pozycje wzajemnie się uzupełniają, ukazując bogaty obraz architektury dworskiej zarówno w przeszłości, jak i w chwili obecnej.

Publikacja została podzielona na trzy tomy, obejmujące zasięgi terytorialne:

tom I - podmiejskie dwory Krakowa i powiat krakowski oraz powiaty miechowski, olkuski i proszowicki

tom I - podmiejskie dwory Krakowa i powiat krakowski oraz powiaty miechowski, olkuski i proszowicki

tom II - zachodnią część Małopolski (tereny powiatów: chrzanowskiego i oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego oraz myślenickiego i wielickiego)

tom III - wschodnią część Małopolski (powiaty: limanowski i nowosądecki, gorlicki, bocheński i brzeski, oraz tarnowski i dąbrowski).

Podział ten dokonany został w sposób czysto umowny, wynikający z bogactwa materiału (książka zawiera ponad 300 obiektów, a każdy tom obejmuje 380-400 stron).

Całość wydawnictwa uzupełniają krótkie wstępy o historii poszczególnych regionów, ich mapy pozwalające zlokalizować poszczególne obiekty, indeksy osób i miejscowości, bibliografia. Każdy obiekt posiada również krótki opis w języku angielskim.


Spis dworów: w nawiasie podany jest numer tomu i strona

Andrychów (II, 110)

Balice (I, 88)

Baranówka (I, 104)

Barczków (III, 268)

Bieńkowice (III, 264)

Biesna (III, 135)

Bilczyce (II, 328)

Biórków Wielki (I, 366)

Biskupice (II, 342)

Biskupice Melsztyńskie (III, 242)

Bistuszowa (III, 350)

Błogocice (I, 359)

Bobowa (III, 142)

Bobrek (II, 48)

Bochnia (III, 186)

Bochnia - Dołuszyce (III, 188)

Bojańczyce (II, 282)

Bolechowice (I, 177)

Boleń (I, 161)

Bolesław (I, 322)

Bolesław (III, 374)

Borusowa (III, 382)

Breń (III, 368)

Brody (II, 130)

Brzesko - Okocim (III, 228)

Brzesko - Słotwina (III, 236)

Brzezna (III, 98)

Brzeźnica (II, 100)

Bukowiec (III, 378)

Bulowice (II, 70)

Burzyn (III, 354)

Bystra (III, 134)

Chełmiec (III, 90)

Chorowice (I, 242)

Cianowice (I, 154)

Cichawa (II, 320)

Czaple Małe (I, 308)

Czaple Wielkie (I, 311)

Czasław (II, 263)

Czechy (I, 126)

Czulice (I, 99)

Dąbie (II, 280)

Dąbrowa (III, 66)

Dąbrowica (III, 223)

Dołęga (III, 250)

Droginia (II, 244)

Dziemięrzyce (I, 300)

Facimiech (I, 230)

Falsztyn (II, 174)

Fałkowice (II, 296)

Frydman (II, 170)

Frydrychowice (II, 92)

Garlica Murowana (I, 166)

Gdów (II, 292)

Gierałtowice (II, 86)

Gierałtowiczki (II, 87)

Glanów (I, 312)

Głęboka (III, 177)

Głębowice (II, 64)

Głogoczów (II, 248)

Gołyszyn (I, 142)

Gorzeń Górny (II, 118)

Gorzyce (III, 367)

Goszcza (I, 130)

Goszyce (I, 112)

Górka (III, 258)

Graboszyce (II, 68)

Grajów (II, 304)

Grodkowice (II, 322)

Grojec (II, 56)

Gromnik (III, 290)

Grna Kępska (III, 176)

Grybów (III, 114)

Grywałd (II, 198)

Harklowa (II, 194)

Harmęże (II, 42)

Hucisko (II, 298)

Igołomia (I, 94)

Inwałd (II, 112)

Izdebnik (II, 134)

Jakubowice (I, 334)

Janowice (III, 308)

Janowiczki (I, 298)

Jastrzębia (II, 138)

Jaszczurowa (II, 152)

Jawczyce (II, 334)

Jeżów (III, 136)

Jordanów (II, 158)

Jurczyce (I, 232)

Kacice (I, 138)

Kalina Wielka (I, 283)

Kamienica (III, 32)

Karniowice (I, 180)

Karniów (I, 100)

Karwodrza (III, 342)

Kąśna Dolna (III, 384)

Kąty (III, 238)

Klecza Dolna (II, 121)

Klecza Górna (II,120)

Klęczany (III, 92)

Klimontów (I, 352)

Kobylec (III, 194)

Kochanów (I, 202)

Kokotów (II, 349)

Komorniki (II, 276)

Konary (I, 248; I, 252; I, 254)

Kopaliny (III, 218)

Kopytówka (II,88)

Korzenna (III, 104)

Kossowa (II, 102)

Kraków - Branice (I, 34)

Kraków - Bronowice Małe (I, 66)

Kraków - Kościelniki (I, 46)

Kraków - Krzesławice (I, 74)

Kraków - Łucznowice (I, 52)

Kraków - Olsza (I, 50)

Kraków - Pleszów (I, 60)

Kraków - Prądnik Biały (I, 38)

Kraków - Prokocim (I, 62)

Kraków - Ruszcza (I, 54)

Kraków - Sidzina (I, 82)

Kraków - Tonie (I, 70)

Kraków - Wadów (I, 57)

Kraków - Wola Justowska (I, 42)

Kraków - Wróblowice (I, 78)

Kryspinów (I, 216)

Krzeszowice (I, 194)

Krzykawka (I, 326)

Krzyszkowice (II, 254)

Krzywaczka (II, 250)

Książ Wielki (I, 264)

Książniczki (I, 162)

Kwiatonowice (III, 168)

Laskowa (III, 18)

Lelowice (I, 360)

Leńcze (II, 148)

Libertów (I, 246)

Libusza (III, 152)

Limanowa (III, 14)

Lipinki (III, 162)

Liplas (II, 332)

Lipnica Dolna (III, 224)

Lipnica Wielka (III, 108)

Lubasz (III, 378)

Lusina (I, 256)

Lusławice (III, 296)

Łazany (II, 336)

Łazy (II, 60)

Łąkta Górna (III, 204)

Łęg Tarnowski (III, 346)

Łęki (II, 36)

Łętowice (III, 344)

Łopuszna (II, 190)

Łososina Dolna (III, 82)

Łososina Górna (III, 22)

Łuczyce (I, 108)

Łyszkowice (I, 374)

Majkowice (I, 338)

Makocice (I, 357)

Maków (I, 291)

Marcinkowice (III, 86)

Marcinkowice (III, 315)

Mędrzechów (III, 376)

Mianocice (I, 274)

Michałowice (I, 158)

Miechów (I, 270)

Mierzeń (II, 272)

Minoga (I, 146)

Młodziejowice (I, 164)

Młoszowa (II, 20)

Modlnica (I, 170)

Mogilany (I, 238)

Morawica (I, 210)

Mordarka (III, 16)

Mszana Dolna (III, 46)

Muszyna (III, 102)

Myślenice (II, 220)

Nadzów (I, 362)

Nawojowa (III, 94)

Nawojowa Góra (I, 199)

Nidek (II, 114)

Niecew (III, 110)

Niedźwiedź (I, 134)

Niegoszowice (I, 188)

Niegowić (II, 316)

Nieprześnia (III, 208)

Nieszków (I, 280)

Nowa Wieś (II, 38)

Nowe Dwory (II, 104)

Nowy Sącz - Gołąbkowice (III, 58)

Nowy Sącz - Załubińcze (III, 50)

Nowy Sącz - Zawada (III, 54)

Nowy Wiśnicz (III, 214)

Ochodza (I, 226)

Okocim Górny (III, 232)

Olesno (III, 368)

Olkusz (I, 320)

Opatkowice (I, 356)

Osiek (II, 31)

Otfinów (III, 364)

Paszkówka (II, 96)

Piekary (I, 218)

Pietrzejowice (I, 102)

Piotrkowice Małe (I, 358)

Pisary (I, 190)

Pławowice (I, 346)

Płaza (II, 26)

Podchybie (II, 140)

Pogwizdów (I, 292)

Polanka Hallera (I, 234)

Polanka Wielka (II, 52)

Popędzyna (III, 270)

Poręba Dzierżna (I, 318)

Poręba Wielka (II, 44)

Poręba Żegoty (II, 28)

Proszówki (III, 222)

Przeginia Narodowa (I, 211)

Przemęczany (I, 376)

Przyborów (III, 248)

Przybradz (II, 94)

Przybysławice (I, 294)

Przyszowa (III, 44)

Przytkowice (II,139)

Raba Niżna (III, 48)

Raba Wyżna (II, 176)

Raciechowice (II, 266)

Radlna (III, 328)

Radłów (III, 362)

Radziszów (I, 236)

Rajsko (II, 40)

Rdzawa (III, 200)

Rokiciny Podhalańskie (II, 182)

Roków (II, 116)

Ropa (III, 164)

Rożnów (III, 78)

Rawa (I, 204)

Rno Dolne (I, 369)

Rze (II, 63)

Rybna (I, 212)

Ryczów (II, 106)

Ryglice (III, 358)

Rzepiennik Biskupi (III, 282)

Rzeplin (I, 150)

Rzędowice (I, 278)

Rzuchowa (III, 326)

Sanka (I, 206)

Siary (III, 154)

Sieborowice (I, 110)

Sieciechowice (I, 144)

Siedlec (I, 193)

Siedliska (III, 145)

Sieniawa (II, 180)

Sieraków (II, 260)

Siercza (II, 352)

Skawina - Korabniki (I, 244)

Skidziń (II, 62)

Skomielna Czarna (II, 232)

Skrzeszowice (I, 122)

Skrzydlna (III, 27)

Słopnice (III, 38)

Słupia (III, 36)

Smardzowice (I, 157)

Sosnowice (II, 105)

Stadniki (II, 286)

Stojowice (II, 240)

Stróża (II, 226)

Stróża (III, 30)

Stróże (III, 292)

Stryszów (II, 142)

Sygneczów (II, 350)

Szalowa (III, 174)

Szczawnica (II, 204)

Szczurowa (III, 260)

Szerzyny (III, 280)

Szymbark (III, 126)

Ściborzyce (I, 305)

Ściejowice (I, 222)

Śledziejowice (II, 344)

Śmiłowice (I, 342)

Świdnik (III, 40)

Święcice (I, 284)

Tarnawa (I, 312)

Tarnów - Różanka (III, 339)

Tarnów - Strusina (III, 336)

Tarnów - Zabłocie (III, 334)

Tęgoborze (III, 69)

Tokarnia (II, 228)

Tomaszkowice (II, 338)

Tomaszowice (I, 174)

Tropiszów (I, 96)

Trzebienice (I, 297)

Trzebinia (II, 18)

Tylmanowa (II, 202)

Tymbark (III, 24)

Tymowa (III, 233)

Uniszowa (III, 356)

Wadowice (II, 82)

Wieliczka (II, 354)

Wielka Wieś (III, 318)

Wielogłowy (III, 60)

Wielopole (III, 63)

Wieruszyce (III, 190)

Wierzbno (I, 379)

Więckowice (I, 184)

Więckowice (III, 322)

Wilków (I, 118)

Witowice Dolne (III, 75)

Włostowice (I, 350)

Wojnicz (III, 312)

Wokowice (III, 246)

Wola Łużańska (III, 172)

Wola Zręczycka (II, 312)

Wróblowice (III, 304)

Wrząsowice (I, 255)

Wysoka (II, 156)

Zabierzów (I, 203)

Zabłędza (III, 357)

Zaborów (III, 254)

Zaborze (II, 59)

Zagórzany (II, 308)

Zagórzany (III, 146)

Zakliczyn (II, 236)

Zakopane-Kuźnice (II, 184)

Zakrzów (II, 136)

Zarogów (I, 302)

Zaryszyn (I, 288)

Zarzyce Wielkie (II, 150)

Zator (II, 12)

Zawada (III, 210)

Zbydniów (III, 196)

Zbylitowska Góra (III, 332)

Zbyszyce (III, 72)

Zdonia (III, 294)

Zebrzydowice (II, 126)

Zembrzyce (II, 161)

Zgłobice (III, 330)

Zubrzyca Górna (II, 208)